Nahoru

Zalakaros

Termální lázně Zalakaros najdete v jihozápadní části Maďarska, v malebném prostředí vinic, listnatých lesů a zurčících potůčků. Jedinečné přírodní bohatství v podobě minerálních pramenů, více než 2 000 metrů hluboká stoupající termální voda s teplotou až 96 °C získala mezinárodní pověst. Vděčí za to i unikátnímu složení termální vody, jež v celé Evropě nemá konkurenci. Jedinečná léčivá voda se využívá k léčbě různých zdravotních problémů – od bolestí svalů, kloubů a chronických zápalů až po léčbu závažných neurologických onemocnění, poruch oběhové soustavy a srdcově-cévních onemocnění nebo chronických gynekologických onemocnění.

Komplex lázeňských oddělení nabízí možnost využití termálních bazénů, parních lázní, sauny, solária, zdravotních masáží a zábalů, fango terapie nebo elektroléčby. Dětské návštěvníky potěší dětské bazény, vodní skluzavky. Moderní vybavení poskytuje i bezbariérový přístup v areálu lázní, dokonce umožňuje využití některých služeb i bez pomoci personálu. Mezi takové služby patří například využití léčebných lázní, termálních bazénů nebo podvodních tryskových masáží.

Historie
Vzhledem k tomu, že lázně Zalakaros patří v Maďarsku k jedněm z nejmladších, jejich historie se začala psát až v roce 1962. Nejteplejší prameny byly na konci tohoto roku objeveny úplně náhodou. Místo oleje a uhlovodíků, kvůli nimž byly vykonány zkušební vrty, byla objevena voda o teplotě 96 °C, která vyvěrala z hloubky 2000 m. Po ukončení chemické analýzy a prozkoumání léčivých účinků vyvěrající vody byly vZalakarosu vybudovány termální lázně. Stalo se tak tři roky po objevení pramene. Od té doby jsou lázně neustále upravovány a vylepšovány, aby uspokojili i nejnáročnějšího návštěvníka.

Zájezdy z naší nabídky: